125
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-125,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Hakkımızda

05.12.2014 Tarihinde Ordu İli Ünye İlçesinde kurularak Ordu Dernekler Masasına 52-016-52 Kütük numarası ile kayıtlı olan Ünye Futbol Kulübü Derneğimiz 017198 Tescil Kodu ile Türkiye Futbol Federasyonuna kayıtlıdır.

2014 Yılında kurulan kulübümüzün renkleri Karadeniz’in kara isminin siyahı ile koyu mavi renkli denizinden gelmektedir. Ünye Futbol Kulübü olarak amacımız Türk futboluna nitelikli futbolcular yetiştirmektir. ‘Özkaynak’ modeli ile bu toprakların çocuklarına spor yapma alışkanlığı kazandırırken,yetenekli olanlarına profesyonel futbolcu olma yolunda iyi eğitim vermeye çalışıyoruz.

Sadece saha içinde kalmayarak bir çok farklı projeye imza attık. Temel sorunlarımızdan biri olan sporcu beslenmesi ile ilgili diyetisyenimiz aracılığıyla hem çocuklarımıza hem de velilerimize seminerler verdik.

Bölgemizdeki üst klasman hakem arkadaşlarımız ile çocuklarımızı bir araya getirerek hakemlerin de bu oyunun bir parçası olduğunu ve onların da hata yapabileceğini anlamalarını sağladık.

Yazar arkadaşımız ile yine çocuklarımızı buluşturarak kitap okuma alışkanlığının önemini kavramalarını yardımcı olduk.

Süper Ligde görev yapan ünlü teknik adamlarımız ile birlikte söyleşiler yaparak belli bir seviyeye çıkmış insanların bizzat kendilerinden öneriler almalarına çalıştık.

İl dışındaki turnuvalara iştirak ederek farklı ortamlarda futbol gelişimlerine katkı sağlamayı amaç edindik.Yerel yönetimler ile iş birliği içerisinde ilçemizde madde bağımlısı gençlerimizi spora teşvik ederek toplumdan kopmamaları adına çalışmalar yaptık.

Alt yapı kulüplerinde gerçek başarı nitelikli oyuncular yetiştirmektir. Bizim amacımızda üst seviye takımlara ve milli takımımıza oyuncular da göndermektir.

Unutulmamalıdır ki toplumların geleceği,çocuklarımızın iyi eğitilmesinden geçer.
Saygılarımızla.