SPORCU SAĞLIĞI,EĞİTİMİ VE SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ DÜZENLENDİ
327
post-template-default,single,single-post,postid-327,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

SPORCU SAĞLIĞI,EĞİTİMİ VE SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ DÜZENLENDİ

SPORCU SAĞLIĞI,EĞİTİMİ VE SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda Ünye Futbol Kulübüne bağlı sporcularımıza ve velilerine yönelik bir seminer düzenledik.
Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda Ünye Futbol Kulübüne bağlı sporcu öğrencilere ve velilerine yönelik bir seminer düzenledi. Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal ve Ünye Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu,Uzman Diyetiyen Okan Günaydın,Uzman Psikolojik Danışman Nazan Yılmaz,Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Doktor Hüseyin İnceoğlu, veliler ve öğrenciler katıldı.
Seminerin açılış konuşmasını yapan Kulüp Başkanımız Metin Tamtürk,”En büyük problemlerimizden birine dikkat çekmek ve bilgilenmek adına böyle bir seminer yapıyoruz.Sağlıklı ve dengeli beslenmeyi öğrenmeden spor yapmanın bir anlamı yok.Önce bunu çözmeliyiz.Bunun yanı sıra çocuklarımız spor yaparak kendilerini geliştiriyor ve özgüvenleri artıyor. Eğer spor yapmak çocuğu olumsuz etkileseydi Milli Eğitim Bakanlığımız müfredata müzik, resim, beden eğitimi gibi dersleri de koymazdı. Türk futbolunda en büyük problem hemen başarı istenmesi ancak bu konuda kimsenin sabrı yok. Ben aynı zamanda bir beden eğitimi öğretmeni olarak çocuklarımızın her zaman sosyal faaliyetler içinde olmasından yanayım. Ancak bizim bölgemizde velilerimiz bazı kaygılar taşıyor. Bu kaygılar yerinde değil” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu,“Spor yapan çocukların daha başarılı olduğu bir gerçek.Velilerin çocuklarımızı spora yönlendirerek başarılarına katkı sağlamalıyız” dedi.
Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal,” Eğer başarı istiyorsanız bana bakabilirsiniz. Ortaokuldan bu yana spor ile iç içeyim. Hatta Üniversite yıllarımda bile okul takımında top koşturdum. Aynı zamanda kitap okuyan biriyim. Spor yapmak, futbol oynamak ne derslerimi olumsuz etkiledi ne de kitap okumamı engelledi. Aksine faydasını gördüm” dedi.
Uzman Psikolojik Danışman Nazan Yılmaz, Uzman Doktor,Hüseyin İnceoğlu ve Diyetisyen Okan Günaydın çocukların spor yapmalarında hayatlarındaki başarıları ve artıları anlattı. Velilerin bu konuda daha dikkatli davranarak çocuklarını spora yönlendirmelerini isteyen uzmanlar bunun çocuğa artı kazanç olarak mutlaka döneceğini söylediler.

No Comments

Post A Comment